petek, 22. marec 2013

Namizne igre za srednja leta

Namizne igre so lahko središče druženja za ljudi iz različnih starostnih skupin. Čeprav so predvsem starostne skupine srednjih let kar precej navajene tega, da se s prijatelji družijo ob različnih pijačah ali pa večerjah, je lahko poskus druženja, ki se vrti okoli namizne igre, povsem novo doživetje. Običajne razprave, ki jih imamo ob druženju s prijatelji lahko tako popestrimo ali pa povsem nadomestimo z zabavnim in sproščenim igranjem. Namizne igre, ki pridejo v poštev za takšne priložnosti, so lahko zelo različne: od šaha in dame, ki jo igramo v dveh, do remija in taroka ali razburljivega pokra, do pantomime, Scrubbla, monopolija itd. Celotno ponudbo namiznih iger poiščite kar na spletu.

Glede na izbrano druščino, njeno številčnost in raznolikost je potrebno izbrati ustrezne namizne igre, ki pridejo v pošte za določeno druščino. Pri izbiri namizne igre si lahko pomagamo z različnimi kriteriji, saj moramo izbor namizne igre prilagoditi drugim okoliščinam prijateljskega druženja. Eden pomembnih kriterijev je naprimer čas trajanja namizne igre; nekatere igre je namreč treba odigrati od začetka do konca; druge pa so takšne, ki se jih repetitivno odigrava v rundah. Zopet so nekatere namizne igre takšne, da omogočajo, da se tudi med igro vključujejo novi igralci ali izključujejo stari, druge pa tega ne omogočajo in mora biti družba zaključena od začetka do konca igre. Glede na značilnosti druščine tako izberemo tisto, ki bo najbolj primerna.

Bojevnik53
Večer z zbranimi prijatelji ali znanci, ki ga organiziramo okrog igranja namizne igre, utegne biti prava popestritev za vse, ki že od otroških let niso več poprijeli za nobeno igro. Druščina odkrije že zdavnaj pozabljene načine druženja ter predvsem to, da ima vsako še vedno otroka v sebi ter da je igranje v resnici še vedno izredno zabavna dejavnost. Če želite biti zares izvirni, poiščite kakšno novo namizno igro. Ob igranju namizne igre se spomnimo, kako enostavno se je zabavati na preproste načine, ob zaključku pa se vedno vprašamo: »Zakaj tega ne bi počeli večkrat?«  

Ni komentarjev:

Objavite komentar